- Kategoria: Wydarzenia
I Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej
W dniu 1 września 2012 roku tłumy miłośników kresowych smaków przybyły do parku miejskiego w Chełmie na I Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej. Do udziału w festiwalu zgłosiło się m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyryki „Człowiek – Kultura – Środowisko” z Wyryk. Członkowie i sympatycy tej organizacji pozarządowej wspólnym wysiłkiem przygotowali stoisko, na którym mogliśmy znaleźć m.in. pasztet sporządzony z trzech gatunków drobiu, pierogi, tradycyjny chleb, smalec, ogórki kiszone, rybę smażoną w marynacie, ser twarogowy serwowany z naturalnym miodem i ciasto drożdżowe podawane z wieloowocową konfiturą.
W Wyrykach niegdyś śpiewano:
W gorące niedzielne popołudnie 8 lipca 2012 roku absolwenci gimnazjum w Wyrykach zaprosili mieszkańców gminy do obejrzenia wystawy kończącej projekt "Wyryki - krajobraz prz(e)yszłości".
W dniu 4 czerwca mieszkańcy Wyryk byli świadkami wyjątkowego wydarzenia. Przez naszą miejscowość przebiegała trasa Biegu Ultramaratońskiego Kijów – Warszawa, którą pokonywał Pan Andrzej Urbaniak.
18 grudnia w Wyrykach, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela po raz pierwszy zorganizowano Poleski Festiwal Anielski, którego hasło przewodnie brzmiało „Czyń dobro!”. Organizatorami festiwalu było Stowarzyszenie Poleskie we Włodawie, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyryki „Człowiek – Kultura – Środowisko” przy dużym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wyrykach.
Poleski Festiwal Anielski po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Wyrykach (pow. włodawski, woj. Lubelskie) w dniu 18 grudnia 2011r w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Wyrykach. Rozpoczęty będzie Mszą Św. o godzinie 11.30, następnie przejmie formę koncertów, inscenizacji i jarmarku.
I Października w Wyrykach odbyło się liczenie ptaków w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków, corocznej akcji koordynowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, obchodzonej w 34 krajach Europy i Azji.