A+ A A-
  • Kategoria: Wydarzenia

11 Listopada 2018 Gmina Wyryki w Niepodległej

100lecie wyrykiDzięki dofinansowaniu jakie Stowarzyszenie Koalicja Kulturalna z Wyryk otrzymało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” powstała wystawa i publikacja książkowa zatytułowana „Gmina Wyryki w Niepodległej”, która już 11 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach zostanie zaprezentowana mieszkańcom. Otwarcie wystawy i promocja publikacji poprzedzona będzie zasadzeniem przez siedzibą biblioteki Dębu Niepodległości oraz prelekcjami na temat drogi Polski i Polaków do wolności.

„Celem wydanej publikacji i zaprezentowanej wystawy jest przybliżenie historii życia i zmian jakie zachodziły na przestrzeni stu lat wśród mieszkańców naszych miejscowości. Album prezentuje doniosłe wydarzenia, miejscowych bohaterów i zwykłych ludzi w ich codziennych obowiązkach. Ukazuje z czego jako mieszkańcy powinniśmy być dumni, o czym wiedzieć i o czym pamiętać. Niemalże każde zamieszczone w albumie zdjęcie, każde nazwisko, miejsce czy wydarzenie ma swoją historię. Zaś analizowanie albumu jako całości ukazuje historię Polski i jej drogę dochodzenia do wolności i poziomu rozwoju cywilizacji do czasów w jakich żyjemy obecnie.” - mówi Mirosław Torbicz, prezes Stowarzyszenia Koalicja Kulturalna z Wyryk.

„Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wyryki i wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Wyrykach. Każdy z przybyłych gości dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” otrzyma album fotografii pt. „Gmina Wyryki w Niepodległej” - dodaje Torbicz

plakat A3 torbicz 1