A+ A A-

Wydarzenia

  • Kategoria: Wydarzenia

Gminny Przegląd Kolędników i Grup Kolędniczych „W NIEBO GŁOSY!!!”

koledy2019mMając na uwadze rozwój tożsamości i przynależności do miejsca z którego pochodzimy oraz ogólne wychowanie do wartości i lokalnych tradycji serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Kolędników i Grup Kolędniczych.

Powszechnie wiadomo, że na terenie naszej gminy żywe są tradycje kolędnicze. Każdego roku bowiem z tzw. gwiazdą wieś przemierzają kolędnicy, inni noszą szopkę, jeszcze inni to przebierańcy a niemal wszyscy śpiewają „Gloria, gloria in exelcis deo…”

Dlatego bardzo zależy nam na tym by zorganizować przegląd kolędników i grup kolędniczych, którzy tak jak każe nasze tradycja chodzą po domach i kolędują, tak zaprezentują się w ramach konkursu.

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Kolędników i Grup...

  • Kategoria: Wydarzenia

Gmina Wyryki w Niepodległej

Gmina Wyryki w NIepodległejGmina Wyryki w Niepodległej

Gmina Wyryki w Niepodległej to tytuł wystawy i publikacji książkowej wydanej w formie albumu dzięki dotacji uzyskanej z narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura Interwencje 2018 – EtnoPolska i wydarzenia jakie obchodziliśmy 11 listopada w dniu obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: Gmina Wyryki w Niepodległej

  • Kategoria: Wydarzenia

11 Listopada 2018 Gmina Wyryki w Niepodległej

100lecie wyrykiDzięki dofinansowaniu jakie Stowarzyszenie Koalicja Kulturalna z Wyryk otrzymało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” powstała wystawa i publikacja książkowa zatytułowana „Gmina Wyryki w Niepodległej”, która już 11 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach zostanie zaprezentowana mieszkańcom. Otwarcie wystawy i promocja publikacji poprzedzona będzie zasadzeniem przez siedzibą biblioteki Dębu Niepodległości oraz prelekcjami na temat drogi Polski i Polaków do wolności.

„Celem wydanej publikacji i zaprezentowanej wystawy jest przybliżenie historii życia i zmian jakie zachodziły na przestrzeni stu lat wśród mieszkańców naszych miejscowości. Album prezentuje doniosłe wydarzenia, miejscowych bohaterów i zwykłych ludzi w ich codziennych obowiązkach. Ukazuje z czego jako mieszkańcy powinniśmy być dumni, o czym wiedzieć i o czym pamiętać. Niemalże każde zamieszczone w albumie zdjęcie, każde nazwisko, miejsce czy wydarzenie ma swoją historię. Zaś analizowanie albumu jako całości ukazuje historię Polski i jej drogę dochodzenia do wolności i poziomu rozwoju cywilizacji do czasów w jakich żyjemy obecnie.” - mówi Mirosław Torbicz, prezes Stowarzyszenia Koalicja Kulturalna z Wyryk.

„Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wyryki i wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Wyrykach. Każdy z przybyłych gości dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” otrzyma album fotografii pt. „Gmina Wyryki w Niepodległej” - dodaje Torbicz

plakat A3 torbicz 1